
Екстракт солодки
Солодка – багаторічна трав’яниста рослина із сімейства бобових, інші її назви – лакриця, вербець, назва на латині – Glycyrrhiza glabra, англійською – Licorice. Солодку активно застосовувала в своїй практиці традиційна східна медицина. Зокрема травники Китаю та Тибету вважали доцільним її використання для підвищення рівня енергії Ци в різному віці, в тому числі для дітей і літніх людей. На їх думку, солодка допомагає при цілому спектрі недугів, і є безпечним і поживним засобом. Також цю лікарську рослину поважали в Стародавньому Єгипті та в епоху Середньовіччя. В даний момент солодка також є однією з найпопулярніших лікарських рослин, визнаною також і офіційною медициною.
За даними наукових досліджень, рослині притаманні такі ефекти: відхаркувальний, обволікаючий, пом’якшуючий, протизапальний, спазмолітичний, сечогінний, дезінфікуючий, антимікробний, противірусний, антибактеріальний, антикоагулянтний, кардіозахисний, нейропротекторний, антиоксидантний, антигістамінний, імуномодулюючий. Такий широкий спектр корисних якостей солодка має завдяки своєму складу. Фармакологічна сировина солодки (переважно це корінь) містить більше як 170 найменувань хімічних сполук. Серед них цукри (глюкоза, фруктоза, мальтоза, сахароза) і тритерпенові сапоніни (основний з них, який має виражену лікувальну дію – гліциризинова кислота). Вони надають кореню рослини виражено солодкий смак, через який вона і отримала свою назву. Інші цілющі інгредієнти – флавоноїди (всього 27, в тому числі рутин, кверцетин), органічні кислоти (яблучна, лимонна, бурштинова та інші), похідні саліцилової кислоти, пектини, смоли, гіркоти, алкалоїди, дубильні речовини, ефірні олії, аспарагін, стерини, кумарини, слиз, вітаміни групи B, С, Е. Мінеральний ряд представляють калій, залізо, мідь, хром, селен, кальцій, марганець, магній, цинк, алюміній, свинець.
Використовуються різноманітні лікувальні форми препаратів солодки: настої, відвари, сиропи, чаї і, навіть, цукерки. Рослина добре поєднується з іншими фітотерапевтичними засобами, східні лікарі називають її “посланцем” інших трав. Взявши до уваги надзвичайно широкі можливості корисних властивостей солодки, технологи та валеологи ТМ Примафлора включили корінь солодки до цілого ряду засобів:
- моно екстракт солодки;
- препарати з бджолиним обніжжям: Примафлор плюс і Примафлор мінус;
- амінофіти (комплекси, в яких лікарські рослини поєднуються з амінокислотами): Неврофітам, Пульмофітам, Фітоал;
- приправи Делікатна та Цілюща;
- еліксири Бадьорість, Грація, Здоров’я, Оздоровлення, Оксамитовий дотик, Чоловіча сила;
- капсульний препарат Дихання життя;
- олійний Бальзам для обличчя та шиї;
- Гель для душу для чоловіків;
- Гель життя 36 плюс.
На думку лікарів традиційної східної медицини солодка зберігає красу і молодість, продовжує життя. Рослина є адаптогеном і потрібна для збільшення стійкості до хвороб, загального зміцнення організму. Препарати солодки сприяють швидкому відновленню після стресових ситуацій та ефективної адаптації до них. Вони запобігають швидкій втомлюваності, покращують настрій, тонізують, діють як антидепресант.
Традиційно медики і валеологи рекомендують солодку для покращення роботи імунної системи. Корінь солодки має властивість стимулювати кору надниркових залоз, тому він потрібен при зниженні функції кори надниркових залоз, як додаткова терапія при хворобі Аддісона. На цьому ж ґрунтується протизапальний ефект солодки та здатність знижувати активність аутоімунних процесів, допомагаючи вивести в стан ремісії системні хвороби, як-от системний червоний вовчак, алергічний дерматит та інші. Солодка підсилює роботу глюкокортикостероїдних препаратів, тому вона рекомендована для запобігання синдрому відміни при гормональній терапії. Засоби з солодкою здатні стимулювати продукцію інтерферону, ефективні при герпетичній інфекції. Солодка має протиалергічний ефект завдяки блокуванню гістамінів, і є популярною в профілактиці алергічних реакцій при виявленій схильності до них та в комплексній терапії для їх лікування. Вичерпну інформацію про оздоровлення при алергії за допомогою наших фітопрепаратів – у статті: Алергія. Перемагаємо її із продукцією ТМ «Примафлора».
Фітокомплекси на основі солодки захищають клітини від мутацій, пошкодження вільними радикалами, мають протипухлинну активність. Солодка виявляє потенційні захисні властивості при деяких видах онкологічних процесів, її також включають до програм відновлення після проведення курсів хіміотерапії та променевої терапії. Всі наші препарати сприятливо діють на імунітет, проте профільними при алергії є Фітоал та еліксир Оксамитовий дотик.
Солодка позитивно впливає на роботу лімфатичної системи. Це відбувається внаслідок покращення роботи лімфатичних вузлів. Лікарська трава поліпшує міжклітинний обмін, полегшує рух лімфи, розріджує застій в лімфатичних судинах, покращуючи лімфодренаж, захищає від інфекцій, знімає запалення, активує виведення надмірної рідини і токсинів, стимулює очищення. Додатково вона покращує циркуляцію і розслабляє стінки судин. Тому солодка рекомендована для природного детоксу організму, нормалізації лімфоциркуляції, зменшення набряків, які виникають внаслідок застою лімфи, та профілактики лімфотоксикозу. Особливо важливо приділяти увагу покращенню роботи імунної та лімфатичної систем у березні. Ефект від такої уваги до свого організму буде максимальним – так твердить теорія У-сін та концепція п’яти елементів. Детальніше про це – у нашому матеріалі: У-Сін, березень. Профілактика захворювань імунної та лімфатичної систем.
Солодка запобігає атеросклерозу судин: попереджає утворення холестеринових бляшок, видаляє зайвий холестерин. Також вона має антикоагулянтну дію, знижує рівень склеювання тромбоцитів, допомагає запобіганню тромбоутворення. Рослина нормалізує рівень проникності стінок судин і капілярів, зміцнює їх, знімає напругу гладкої мускулатури, спазми, запалення, поліпшує кровообіг. Вона нормалізує артеріальний тиск, особливо корисна при гіпотонії. Спеціалісти з лікарських рослин відзначають, що солодка поліпшує живлення клітин головного мозку і його когнітивні процеси. Вона покращує постачання кисню до клітин мозку та всього організму. У разі підвищеної дратівливості і нервового збудження лакриця заспокоює нервову систему, виступає як седативний засіб. Солодка нормалізує ритм сну і відпочинку, допомагає при хронічному безсонні, при цьому не є снодійним препаратом. Для злагодженої роботи серцево-судинної і нервової систем особливо актуальні препарати Примафлор плюс (при зниженому або нормальному артеріальному тиску), Примафлор мінус (при підвищеному тиску), Неврофітам та екстракт солодки, а також наші аромакосметичні засоби місцевого застосування.
Фітокомплекси з солодкою використовують для профілактики порушень різних видів метаболізму, в тому числі водно-сольового обміну. Тому вони рекомендовані при запаленні суглобів, подагрі, ревматизмі, запальних і обмінних захворюваннях сечовидільної системи. Солодка діє як спазмолітик на гладку мускулатуру сечовивідних шляхів, є сечогінним і протинабряковим засобом, покращує функції органів сечовидільної системи. Показаннями для її включення у валеологічну програму є різноманітні патології нирок, сечового міхура та сечовивідних шляхів: ниркова недостатність, сечокам’яна хвороба, пієлонефрит, пієліт, запалення сечового міхура (цистит).
Через свою здатність регулювати і відновлювати роботу наднирників солодка нормалізує вироблення кортизолу – гормону стресу. Також рослина покращує функцію ендокринної системи, стимулює секреторну функцію залоз. Солодка нормалізує роботу щитоподібної залози, у більшості випадків – при гіперфункції, налагоджує жіноче і чоловіче репродуктивне здоров’я, запобігає порушенням синтезу статевих гормонів. У чоловіків – нормалізує потенцію, покращує стан у разі простатиту, аденоми передміхурової залози.
Солодка має естрогеноподібну і протизапальну дію, і цим пояснюється її значна користь для жінок. Вона покращує роботу органів малого тазу, полегшує передменструальний синдром, зменшує біль і неприємні відчуття під час менструації. Солодка загоює епітелій, відновлює слизові оболонки, тому потрібна при ендометріозі та ерозії шийки матки. Рослина оздоровлює організм жінок в постменопаузі, запобігає остеопорозу, знижує ризик виникнення злоякісних пухлин гінекологічної сфери. Профільним при захворюваннях сечовидільної системи є еліксир Чоловіча сила. Він може застосовуватися в деяких випадках і для жінок – за показаннями лікаря чи кваліфікованого валеолога. Також для репродуктивної системи і покращення обмінних процесів потрібні еліксири Грація і Бадьорість, Примафлор плюс і Примафлор мінус, екстракт. Для комплексного терапевтичного ефекту рекомендовано застосовувати наші косметично-лікувальні засоби, оскільки вони мають високу біодоступність: через шкіру та слизові оболонки корисні речовини потрапляють в організм, завдяки чому оздоровлюють всі органи та системи, покращують психоемоційний фон. Рідкі форми препаратів та Гель життя 36 плюс варто використовувати також і місцево, додаючи до зрошень, спринцювань і компресів.
Для солодки притаманні численні корисні властивості, завдяки яким вона оздоровлює бронхолегеневу систему, а тому часто рекомендується при хворобах дихальних шляхів. Солодка має секретолітичну дію (розріджує секрет бронхів), пом’якшує слизові оболонки, нормалізує процес виведення густого мокротиння, що важко відділяється, полегшує відхаркування, тим самим зменшуючи навантаження на дихальну систему. Також солодка стимулює активність війчастого епітелію бронхів та трахеї, виявляє спазмолітичний (діастолічний) вплив на гладку мускулатуру бронхів, допомагає розслабити дихальні шляхи та полегшити дихання. Рослина є жарознижуючим засобом, зменшує запалення та больовий синдром, подразнення горла і верхніх дихальних шляхів, полегшує задишку, інтенсивність і частоту кашлю (як вологого (продуктивного), так і сухого) у дітей і дорослих та інші дискомфортні відчуття. Солодка протистоїть вірусам завдяки стимуляції активності інтерферонів, тому засоби з нею ефективні в разі застудних, інфекційних хвороб. Показаннями для призначення препаратів солодки є запальні та інші захворювання верхніх дихальних шляхів, горла і легень. Серед них бронхіт, трахеобронхіт, тонзиліт, фарингіт, ларингіт, ангіна, бронхоектатична хвороба, пневмонія, бронхіальна астма, хронічна обструктивна хвороба легень. Солодка полегшує стан та запобігає розвитку побічних ефектів, захищає від ускладнень. Для комплексного лікування органів дихання, застудних захворювань розроблені засоби Примафлора Дихання життя, Пульмофітам, Здоров’я, Оздоровлення, приправа Цілюща. Також стануть у нагоді сам екстракт солодки, Примафлор плюс та Примафлор мінус. Рідкі форми наших препаратів та Гель життя 36 плюс варто додавати до інгаляцій та у вигляді компресів, промивань і полоскань. При наявності в організмі вірусів герпесу, гепатиту, імунодефіциту, грипу, коронавірусної інфекції, штамів туберкульозу препарати солодки виступають як частина комплексної терапії. В таких випадках оптимальним буде пройти обстеження організму за допомогою медико-діагностичного комплексу MedBioTech та отримати індивідуальну рекомендацію фахівця.
Солодка надає комплексний позитивний вплив на травлення і роботу всіх органів шлунково-кишкового тракту. Вона пришвидшує метаболізм, стимулює вироблення травних ферментів, діє як спазмолітик на мускулатуру, м’яко обволікає слизові оболонки. Для солодки характерна противиразкова, ранозагоювальна, антацидна дія. Це означає, що вона захищає шлунок від уражень і больового синдрому, прибирає дискомфорт, нудоту, печію, прояви гастроезофагеального рефлюксу. Рослина сприяє виробленню захисного слизу, який оберігає стінки шлунка від агресивної дії травних ферментів, нормалізує кислотність, загоює виразкові ураження шлунка та різних відділів кишечника, запобігає розвитку ускладнень та злоякісному переродженню тканин. Солодка має здатність забезпечувати профілактику розвитку захворювань, асоційованих з бактерією Helicobacter pylori і стафілококовою інфекцією, ефективно доповнює традиційні методи їх лікування. Препарати, що містять солодку, надають гепатопротекторний та антифіброгенний ефекти, здатні відновлювати печінку, запобігати пошкодженню її клітин та переродженню їх у фіброзну тканину, коригувати порушення в роботі жовчовивідних шляхів. Вони покращують клінічну картину при злоякісних процесах в печінці, гепатиті С, цирозі, жировій дегенерації печінки. Солодка захищає печінку від токсичних уражень, в тому числі алкогольних і фармацевтичних, нейтралізує токсини і отрути, що потрапили в організм, застосовується в комплексному лікуванні отруєнь. Дана лікарська трава прибирає процеси бродіння в травній системі, має м’яку проносну дію, може бути рекомендована при запорах, для боротьби з найпростішими паразитами. Солодка – природний стимулятор вироблення інсуліну, нормалізує функцію підшлункової залози і покращує секрецію її ферментів, полегшує перебіг цукрового діабету та потрібна для його профілактики при переддіабетичних станах. Препарати солодки ефективні при ожирінні, вони ефективно розщеплюють жирові відкладення завдяки кільком механізмам. Солодка регулює рівень гормону стресу кортизолу, що призводить до накопичення жиру в області живота. Коли він знижується, організм зупиняє тенденцію створювати жирові запаси, і жирові відкладення в проблемних зонах зменшуються. Рослина стимулює метаболізм, поліпшує травлення та робить процес розщеплення жирів швидшим. Цьому сприяє і покращення секреції жовчі, більш повноцінне засвоєння поживних речовин. Таким чином організм використовує енергію продуктивніше і зайва вага зменшується. Завдяки сечогінним (діуретичним) якостям засоби з вмістом солодки виводять зайву рідину з організму, зменшують набряки. В свою чергу, це покращує роботу внутрішніх органів і допомагає зменшити об’єми тіла. Для корекції ваги тіла призначений еліксир Грація, для нормалізації роботи кишечника при запорах – приправа Делікатна, для комплексного покращення роботи шлунка, дванадцятипалої кишки та всієї травної системи – еліксир Бадьорість. Екстракт, Примафлор плюс та Примафлор мінус мають мультипотенціальний вплив на організм людини.
Солодка покращує загальний стан порожнини рота, знижує ризик розвитку запальних захворювань ясен, зміцнює емаль, має антисептичний ефект, пригнічує активність патогенних бактерій, запобігає утворенню зубного нальоту, ефективна при карієсі. Екстракт солодки та Гель життя 36 плюс слід додавати до засобів для регулярної гігієни ротової порожнини з метою профілактики їх захворювань та прискорення одужання. Дерматологи цінують солодку за комплексний вплив на шкіру. В сфері її дії – інфекції, грибки, що провокують запальні процеси, а також шкірні захворювання аутоімунного та алергічного характеру, травми і різноманітні пошкодження. Солодка зменшує свербіж, лущення, подразнення та почервоніння шкіри, діатез у дітей, алергічні висипки, регенерує пошкоджені тканини. Дерматити, псоріаз, розацеа, екзема, пухирчатка, нейродерміт, набряки – при всіх цих станах солодка полегшує стан і прискорює одужання. Вона ефективна при куперозі за рахунок здатності змінювати стінки судин і знімати запалення, загоює дрібні пошкодження, рани, опіки, шрами. Завдяки властивості нормалізувати гормональний баланс солодка рекомендована при андрогенній алопеції та іншими шкірних захворюваннях, викликаних гіперандрогенізмом, гірсутизмом.
Фітозасоби з солодкою покращують тон, зовнішній вигляд шкіри, волосся і нігтів, ефективні для догляду за шкірою тіла та обличчя будь-якого типу, в тому числі зрілої, проблемної. Корисні властивості гліциретинової кислоти та інших компонентів, що містяться в солодці, дають змогу цій лікарській рослині бути основою для всього спектру доглядової, а також декоративної косметики. Для солодки характерна омолоджуюча, відбілювальна, регенеруюча дія. Вона стимулює вироблення колагену, запобігає процесу старіння, уповільнює вікові зміни шкіри. Солодка знімає запалення, м’яко очищає, підтягує шкіру, не викликаючи подразнення і пересушування, запобігає руйнівному впливу УФ-променів та вільних радикалів. Тому косметологи рекомендують її для зволоження шкіри, захисту від сонця, збереження свіжості, молодості і еластичності. Також солодка відбілює шкіру, зменшує веснянки, темні плями і гіперпігментацію. Солодка ефективна при захворюваннях шкіри голови, що супроводжуються сухістю, лущенням, випадінням, тьмяністю волосся. Також солодка буде корисною для тих, хто має фарбоване, слабке, посічене, пошкоджене волосся. Дана рослина має здатність пригнічувати адипогенез – розвиток клітин жирової тканини, тому вона є ефективною у складі антицелюлітних комплексів – як місцево, так і у вигляді дієтичних добавок. При всіх дерматологічних і косметологічних проблемах будуть незамінними місцеві засоби Примафлора, а також екстракт солодки. В разі необхідності можна використовувати й еліксири. Їх рекомендують у складі компресів, протирань, зрошень, додавання до мазей, тоніків, шампунів і кондиціонерів для волосся, дитячої косметики, засобів для депіляції.
Протипоказаннями для вживання препаратів солодки є індивідуальна непереносимість; вагітність та період лактації (через вплив на гормональний фон). Наступні захворювання та стани потребують обережного підходу та індивідуальних рекомендацій (оптимально – після обстеження за допомогою комплексу МедБіотех):
- підвищений артеріальний тиск;
- некомпенсовані аритмія, виражені набряки, органічні ураження серця, серцева недостатність, порушення згортуваності крові, варикозне розширення вен;
- діагностована недостатність калію;
- прийом фармакологічних антиаритмічних, гіпотензивних, антикоагулянтних, діуретичних, нестероїдних протизапальних, протихолестеринових препаратів та оральних контрацептивів;
- дитячий вік до 3 років;
- хвороби шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовидільної системи, ендокринної системи у стадії загострення;
- гіперактивність надниркових залоз;
- цукровий діабет;
- період підготовки до хірургічних втручань;
- виражена ступінь ожиріння;
- порушення потенції і лібідо;
- глаукома.
Будемо здорові в будь-яку пору року разом з могутньою силою природи та натуральних і високоефективних фітопрепаратів ТМ Примафлора!
Володимир Малецький, scientic doctor
Спеціально для ТМ “Примафлора”