Найсмачніша приправа для випічки та гарячих напоїв! Приправа до великоднього столу.
Творчий колектив компанії «Примафлора» розробив унікальну, ексклюзивну приправу, яка особливо підходить як для випічки, приготування м’ясних страв, так і для приготування напоїв: чай, кава, глінтвейн.
Незважаючи на назву цієї приправи, вона дуже актуальна на будь-якому столі. І не лише святковому.
Так як у нашій національній кухні завжди дуже багато випічки, удосталь м’ясні делікатеси і багато інших ласощів – це дає підвищене навантаження на роботу всього ШКТ, то одним з компонентів, який ми взяли за основу є мучниця.
Лікувальні властивості листя мучниці використовуються при різних захворюваннях ШКТ: гастритах, колітах, діареї, печії. Вони пов’язані з антисептичним, сечогінним, антимікробним, протизапальним впливом.
Склад: мучниця, мигдальний горіх, кропива, кардамон, мускатний горіх, імбир, ванільний цукор, цедра апельсина, цедра лимона, кориця, куркума, гвоздика, аніс, орегано, кунжут.
Мигдальний горіх – відмінне джерело омега-3, поліненасичених жирних кислот, клітковини та вітамінів. Він є джерелом вітаміну Е, допомагає підтримувати нормальний рівень холестерину, а також сприяє збереженню ваги, особливо при рясному застілля. Він – важливе джерело протеїну, що робить його особливо незамінним для вегетаріанців.
Кропива має загальнозміцнюючу дію, нормалізують ліпідний обмін, сприяють регенерації слизових оболонок шлунково-кишкового тракту, збільшує кількість еритроцитів, нормалізує склад крові, зменшує вміст цукру в крові.
Кардамон – це східна прянощі. Як спецію кардамон застосовують для надання специфічного аромату та смаку хлібобулочним та кондитерським виробам, випічці, десертам, а також гарячим стравам та м’ясу. Крім цього, кардамон використовується і як лікарський засіб. Він очищає організм від шлаків та токсинів, покращує периферичний кровообіг. Має сприятливий вплив на обмін речовин, допомагає спалювати жири, завдяки чому може бути корисним людям з надмірною вагою. Кардамон надає корисний та стимулюючий вплив на систему травлення. Ця властивість допомагає у лікуванні здуття живота.
Мускатний горіх – прянощі, які отримують з кісточок мускатного горіха. Вона надає пікантного смаку першим і другим стравам, випічці, десертам, безалкогольним та алкогольним коктейлям.
Імбир – Підвищує внутрішнє тепло організму, покращує апетит, стимулює утворення шлункового соку, покращує секрецію шлунка, імбир ефективний при нетравленнях, відрижці, їжа з додаванням кореня імбиру стає легшою і краще засвоюється. Імбир дуже корисний для ШКТ.
Корінь імбиру буде корисним і при застуді, грипі, кашлі, застійних явищах у легенях, болях у горлі, застосовується як відхаркувальний засіб.
Знижує рівень холестерину в крові, покращує мозковий кровообіг, зміцнює судини, знижує артеріальний тиск, використовується при атеросклерозі. Принесе неабияку користь гіпертонікам.
Стимулює роботу щитовидної залози, застосовується при метеоризмі, кишкових, ниркових та жовчних кольках. При алергії та шкірних захворюваннях, при бронхіальній астмі.
При захворюваннях суглобів, ревматизмі, артритах, набряках, розтяжках, м’язових болях, при розумовій та фізичній втомі. Імбир покращує пам’ять та навчання. Знімає нудоту та запаморочення.
Вживання кореня імбиру використовується для нейтралізації шкідливого впливу тварин отрут, робить дихання свіжим та позбавляє проблем у порожнині рота.
Ванільний цукор – В основному ванільний цукор використовується для приготування випічки, оскільки не втрачає своїх корисних властивостей при дії високих температур. З ним кекси, мафіни, печива, тістечка та пироги пахнуть ванільним ароматом та покращують настрій!
Цедра апельсина – Зовнішня помаранчева частина апельсина широко використовується для приготування хлібобулочних та кондитерських виробів, використовується у виробництві алкогольної продукції та напоїв. У шкірці знаходиться клітковина, яка підвищує працездатність, знижує холестерин, зменшує можливість утворення каменів у жовчному міхурі. Інша користь цедри апельсина полягає в її здатності боротися з застудою, таку особливість їй надає вітамін С, що входить до складу. Крім цього, в ній є вітамін А, що відповідає за зовнішній вигляд шкірних покривів, загоює пошкодження дерми, нейтралізує токсичні сполуки.
Для людей із зайвою вагою продукт є оптимальним для регулярного вживання. Користь цедри апельсина для них полягає у відсутності калорій та жирів. Крім того, шкірка не містить цукор і натрій, зате багата на пектин, який відновлює мікрофлору кишечника і запобігає патогенним утворенням.
Цедру в народі вважають продуктом для оздоровлення серця, така думка має під собою вагому підставу. Користь цедри апельсина залежить від флавоноїдів, що входять до її складу, які нейтралізують надлишки холестерину, стимулюють серцеву діяльність, крім того, речовини мають протизапальні властивості.
Цедра лимона – у ній велика кількість поживних речовин та вітамінів, які можуть бути використані для зміцнення здоров’я. Її користь полягають у її складі, який багатий клітковиною, калієм, каротином, магнієм, кальцієм, фолієвою кислотою та бета-каротином. Надає стравам та випічці особливий аромат та смак.
Кориця – всім відома пряність, яку широко використовують у кулінарії! Цей солодкий, трохи перцевий аромат із приглушеними нотками м’яти та меду відомий нам з дитинства. Додаючи трохи кориці до страв, можна непогано подбати про власне здоров’я. Не секрет, що спеція позитивно впливає на апетит та піднімає настрій.
Куркума – одна з найвідоміших спецій із давніх часів. До її складу входить цілий набір вітамінів (В, В2, В3, С) та корисних речовин: йод, залізо, фосфор та кальцій. Вживання цієї приправи покращує діяльність травної системи. Багато прихильників нетрадиційної медицини вважають її навіть сильнішими за сучасні антибіотики. Її часто застосовують у кулінарії. Крім гарного забарвлення куркума надає харчовому продукту свіжість і робить його стійкішим при тривалому зберіганні.
Гвоздика – є однією з найпопулярніших прянощів у кулінарії. Гвоздика чудово доповнює тушковане та смажене м’ясо. Незважаючи на пекучий смак, гвоздику додають у солодкі страви – пудинги, муси, компоти, пунші, креми, всілякі десерти. Вона підходить для чаїв і може доповнюватися імбиром, корицею, лимоном, апельсиновою цедрою та іншими інгредієнтами. Для кондитерських виробів цю пряність часто змішують із корицею. З гвоздикою роблять імбирне печиво, торти, солодкі пиріжки.
Гвоздику додають при приготуванні зігрівальних напоїв – пуншу, глеггу, шоковейну, глінтвейну, кокіто.
Кунжут – про корисні властивості кунжуту люди знали ще з давніх-давен, і з роками ця рослина не втратила своєї цінності. Воно, як і раніше, багате амінокислотами та білками, вуглеводами та вітамінами, а також мікроелементами, включаючи залізо, цинк та макроелементами, зокрема калієм, кальцієм, фосфором.
Аніс – надає стравам солодкуватий смак і характерний пряний запах, що з майстерністю використовується кулінарами, що люблять готувати м’ясні та рибні страви, а також хлібобулочну продукцію та різноманітну випічку. А ще ця рослина є чудовим консервантом.
Орегано (материнка звичайна) – приправляють супи, рибні страви, крабів та яйця. Дуже широко використовується у світовій кулінарії. В італійській кухні орегано є основною приправою до піци. Також рослина широко використовується в м’ясних, рибних, овочевих стравах, салатах та пасті, застосовується при консервуванні оливок, каперсів. Використовується для приготування гарячих напоїв.
На сьогоднішній день ця приправа дуже актуальна як продукт для підтримки нормальної роботи ШКТ, який містить у своєму складі величезний набір корисних речовин, що дуже важливо для повноцінного функціонування всіх органів та систем нашого організму.
Будьте здорові з “Примафлорою”!