Екстракт петрушки
Петрушка (Petroselinum sativum) – добре знайома нам одно- чи дворічна рослина з сімейства парасолькових (селерових). Походить петрушка з країн Середземномор’я, а нині вона культивується повсюди. Латинська назва рослини – Petroselinum – означає “та, що росте на камені”. Свою невибагливість і стійкість до несприятливих зовнішніх чинників петрушка дарує людям. З давніх часів всі частини петрушки – зелень, стебла, корінь, і навіть насіння використовуються в якості інгредієнта найрізноманітніших кулінарних страв – від простих до найвишуканіших. Та рослина відрізняється не тільки оригінальними смаковими якостями і приємним ароматом, а й надзвичайно широким спектром лікувальних якостей. З оздоровчою метою петрушку призначали ще лікарі античності та Середньовіччя, а також знахарі народної медицини.
Відповідно до Концепції П’яти Елементів У‑Сін у січні кожному з нас важливо звернути особливу увагу на функціональний стан сечовидільної та статевої системи: провести профілактичні та за необхідностю оздоровчі валеологічні заходи в даній сфері. Саме з цією метою раціонально застосовувати екстракт петрушки та продукцію, в яку вона входить як інгредієнт. Петрушку можна назвати універсальним природним “терапевтом” практично з усіх питань здоров’я, що стосуються сечовиділення, статевої системи та опорно-рухового апарату – системи, яка за вченням У-Сін є концептуальною у лютому, тобто наступного місяця.
Сучасні науковці знайшли у складі коренів та зелені петрушки комплекс біологічно активних сполук, які допомагають підтримувати міцне здоров’я і забезпечувати профілактику багатьох захворювань. Серед них вітаміни (А, В1, В2, С, Е, К, РР), жирні й органічні кислоти, 18 амінокислот (в тому числі аргінін, аланін, гліцин, аспарагінова та глутамінова кислоти), дубильні речовини, фітонциди, поліфеноли, флавоноїди кверцетин і апігенін, ефірна олія. Але особливо насичена петрушка мікро- та макроелементами. Мова йде про фосфор, магній, кальцій, залізо, калій, цинк, сірку, йод, мідь, фтор, хлор, марганець, натрій, кремній, молібден, ванадій, літій, алюміній, селен. Детальніше про значення мінералів та їх вміст у лікарських рослинах – у нашій статті.
Мінерали у продукції ТМ «Примафлора»
Перевірити, чи достатньо у вашому організмі вітамінів та мінералів можна при тестуванні в рамках обстеження організму за допомогою медико- діагностичного комплексу MedBioTech.
Ряд досліджень показав, що петрушці притаманні наступні властивості:
- сечогінна, діуретична;
- жовчогінна;
- антитоксична;
- антибактеріальна, антисептична, протимікробна, протигрибкова;
- протизапальна;
- ранозагоювальна;
- знеболююча;
- спазмолітична;
- потогінна;
- антиоксидантна;
- протиалергічна;
- тонізуюча;
- загальнозміцнююча.
Крім того, для рослини характерні низькі калорійність та глікемічний індекс. Завдяки таким сильним та різноманітним якостям кореня петрушки (Radices Petroselini) та її листя (Folia Petroselini) валеологи й технологи ТМ Примафлора надали цій лікарській рослині почесне місце в асортименті компанії та включили до складу дієтичних добавок і лікувально-косметичних засобів (у вигляді екстракту чи гідролату):
- рідкий екстракт, а також комплексні фітоеліксири Оксамитовий дотик та Чоловіча сила, виготовлені за допомогою ультразвукового екстрагування;
- препарати з амінокислотами Фітоал, Нефрофітам та Маскулфітам серії Амінофіти, у виробництві яких застосоване кріоподрібнення;
- приправи Елітна, Екзотична та Особлива;
- крем спеціального призначення Мазь життя для вен;
- крем нічний для обличчя Втілення бажань (серія з гіалуроновою кислотою);
- альгінатна маска для обличчя серії Profline;
- гель Янтарний для догляду за шкірою навколо очей;
- масляні бальзами: для обличчя та шиї; масажний розслабляючий та для ванн; розслабляючий для м’язів суглобів.
Петрушка вкрай ефективно покращує роботу нирок, сечового міхура і сечовивідних шляхів. З даною метою особливо актуальні наші препарати Чоловіча сила, Маскулфітам, Нефрофітам, приправи Особлива, Екзотична та екстракт. Препарати петрушки:
- збільшують діурез (сечовиділення), нормалізують водно-сольовий баланс;
- мають літолітичний ефект (перешкоджають утворенню каменів у нирках і сприяють їх розчиненню);
- регулюють pH сечі, запобігаючи утворенню кристалів оксалату кальцію;
- виводять надлишки сечової кислоти при відкладеннях уратного складу в нирках;
- перешкоджають накопиченню токсинів у нирках і сечовивідних шляхах,
очищають організм від солей важких металів, продуктів метаболізму та отруйних речовин; - зменшують запалення у сечовому міхурі та сечовивідних шляхах;
- стимулюють роботу нирок, рекомендовані при ниркових спазмах;
- мають знезаражуючу властивість при інфекціях сечовивідних шляхів;
- тонізують гладку мускулатуру органів, в тому числі сечовивідних шляхів, матки, кишечника;
- поліпшують клінічну картину при циститі, нефриті, пієлонефриті, розладах сечовипускання (в тому числі у дітей), нирковокам’яній хворобі.
Проблематика наявності конкрементів і надлишку сольових фракцій в організмі, а також методи їх сучасної терапії вичерпно описані у нашій статті:
Це страшне слово «камені»
Незамінна петрушка для жіночого і чоловічого здоров’я. Рослина надає тонізуючий ефект на тазові м’язи, підвищує функції репродуктивної сфери у чоловіків та жінок, рекомендована при їх захворюваннях і зниженні лібідо. У жінок петрушка нормалізує періодичність менструального циклу, зменшує гіпоменструальний синдром, послаблює болісні відчуття під час менструації. У післяродовий період вона зменшує гарячку, маткові кровотечі, у жінок,що годують грудьми, – сприяє збільшенню кількості молока. Рослина поліпшує психоемоційний і фізичний стан у клімактеричному періоді, нівелює його прояви. Петрушка покращує еректильну функцію у чоловіків, сприяє відновленню втраченої потенції, нормалізує роботу передміхурової залози, призначається у випадку простатиту й аденоми. Найбільше при недугах жіночої та чоловічої сечостатевої системи стануть в нагоді екстракт петрушки, Нефрофітам, Маскулфітам, Чоловіча сила, приправи Екзотична та Особлива. При наявності відповідних показань препарати для покращення чоловічого здоров’я (Маскулфітам та Чоловіча сила) після консультації валеолога можуть призначатися також і жінкам.
Фітоексперти відзначають, що петрушка уповільнює процеси старіння, регенерує, омолоджує, надає адаптогенну та імуномодулюючу дію. Вона зміцнює, тонізує організм, відновлює його сили, допомагає протистояти стресу, нормалізує стан нервової системи, покращує сон. Петрушка потрібна як допоміжна складова комплексних валеологічних програм, якщо має місце безсоння, дратівливість, втома, зниження працездатності, проблеми з пам’яттю. Існують дослідження, які свідчать, що дана рослина знижує ризик виникнення деяких видів онкологічних процесів. Протипухлинних властивостей петрушці надають клітковина та речовина апігенін. Цілюща рослина підвищує стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища, підтримує імунну систему, надає комплексну загальнозміцнюючу дію. Препарати з петрушкою здійснюють профілактику вірусних застудних хвороб, а у випадку настання хвороби та при підвищеному епідеміологічному навантаженні – полегшують стан, знижують температуру тіла. Є допоміжними засобами при бронхіті, бронхіальній астмі.
Петрушка фізіологічно збільшує продукування білих кров’яних тілець (лейкоцитів), відновлює пошкоджені еритроцити, проявляє ефективність при анемії, авітамінозі. Вона застосовується при зниженому рівні глюкокортикостероїдних гормонів в організмі, стимулює роботу кори надниркових залоз, зменшує алергічну налаштованість організму. При алергії будь-якої етіології незамінними будуть сам екстракт петрушки, Фітоал та Оксамитовий дотик.
Петрушка (зокрема екстракт, приправи Елітна та Особлива) допомогає при різноманітних патологіях ендокринних залоз. Рослина нормалізує вироблення інсуліну в підшлунковій залозі, оптимізує рівень цукру (глюкози) в крові запобігає діабету, призначається при переддіабетичному стані. Вона профілактує руйнування клітин щитоподібної залози при аутоімунних тиреоїдитах та інших захворюваннях.
Петрушка має комплексний вплив на органи шлунково-кишкового тракту, оскільки протистоїть функціональним порушенням роботи травної системи. Рослина нормалізує апетит, знижує газоутворення, відчуття переповненості шлунку, пом’якшує коліки, болі в області епігастрію та запалення в органах шлунково-кишкового тракту. Петрушка має властивість стимулювати виділення травних ферментів, налагоджувати травлення. Вона покращує обмін речовин, в тому числі ліпідний обмін, допомагає більш ефективно перетравлювати жири. Дана рослина стимулює відтік жовчі, розріджує її, виводить надлишок білірубіну. Додавання її препаратів до раціону стане профілактикою утворення конкрементів, так званих “каменів” і “піску” в жовчному міхурі. Петрушка стимулює роботу печінки, що дозволяє більш швидко виводити з організму продукти метаболізму та екзогенні токсини, нейтралізує наслідки алкогольної інтоксикації, захищає від впливу токсичних сполук. Зокрема, вона сприяє продукуванню глутатіону – речовини, що виробляється в печінці і являється надзвичайно важливою для роботи імунної системи та всього організму. “Зелена лікарка” володіє спазмолітичною дією, підсилює перистальтику кишечника, усуває процеси бродіння, сприяє росту здорової мікрофлори у травній системі. За даними деяких досліджень, вона проявляє активність у тому числі відносно золотистого стафілококу. Петрушка показана при диспепсії, гастриті (як з підвищеною, так і зі зниженою кислотністю), виразковій хворобі шлунку та дванадцятипалої кишки, розладах травлення – закрепах та діареї. Для покращення роботи органів травлення найбільш доцільними стануть екстракт та приправи.
Завдяки своїм протизапальним та дезинфікуючим властивостям петрушка освіжає дихання, зміцнює ясна, зменшує їх кровоточивість, відбілює зуби та запобігає утворенню зубного каменю. Її рекомендують при гінгівіті, стоматиті та інших захворюваннях і ушкодженнях ротової порожнини.
Рослина загоює рани, тріщини, опіки і виразки, знезаражучи їх. Ефективна при дерматитах, фурункульозі, укусах комах, запаленні, почервонінні, лущенні шкіри. Петрушка укріплює капіляри, загоює слизові оболонки, тому зовнішньо застосовується при геморої, синцях і крововиливах, судинній сіточці на шкірі.
Косметологи відзначають, що петрушка регулює водно-сольовий обмін, тонізує, освіжає, покращує пружність, еластичність шкіри. Вона – популярний компонент у косметичних і лікувальних засобах для догляду за шкірою навколо очей, поживних, відбілюючих, відновлюючих кремах і масках. Петрушка захищає від обвітрювання, наслідків активної засмаги. Косметичні засоби з нею відбілюють шкіру при схильності до пігментації, пом’якшують, частково знебарвлюють ластовиння. Рослина покращує здоров’я проблемної, жирної шкіри, зменшує інтенсивність акне, вугрової висипки. Доглядова косметика, що містить петрушку, уповільнює старіння шкіри, омолоджує, регенерує, запобігає зморшкам і згладжує ті, що вже існують. У нашому арсеналі такими є улюблені всіма альгінатна маска, крем Втілення бажань, олійні бальзами.
Активні складові рослини ефективно діють при набряках обличчя, в тому числі повік. Вона потрібна при “мішках” під очима, втомі від недосипання чи перенапруження, почервонінні. Запальні хвороби очей, такі як кон’юнктивіт – також є показанням для призначення петрушки. Спеціально для цього створений Гель Янтарний для догляду за шкірою навколо очей, який діє дуже делікатно і потужно водночас. При алергічних реакціях очей, що викликають подразнення, потрібен еліксир Оксамитовий дотик. Рослина покращує стан нігтів та волосся, запобігає його випаданню, тьмяності, ламкості. Зовнішньо екстракт петрушки чи еліксири застосовують у вигляді компресів, примочок, полоскань, промивань – у розведенні чи без. Також для покращення здоров’я шкіри, надання їй сяючого вигляду доречно збагачувати ними косметичні маски, тоніки, креми. Пропорції для розведення в кожному конкретному випадку вказані в описі екстракту петрушки та інших препаратів у розділі Каталог нашого сайту.
Завдяки бета-каротину, лютеїну, зеаксантину петрушка підтримує здоров’я очей, позитивно впливає на зорові нерви та рогову оболонку ока. Вона сприяє відновленню зору, покращує його, запобігає віковим змінам, проводить профілактику сухості очей, катаракти, курячої сліпоти.
Петрушка потрібна при набряках серцевого та ниркового походження, затримці рідини в тканинах. Вона сприяє зниженню рівня холестерину, запобігає утворенню ліпідних бляшок, тромбів у судинах, патологічного накопиченню в них кальцію. Петрушка зміцнює капіляри і великі судини, збільшує їх еластичність, сприяє нормалізації артеріального тиску, частоти серцевих скорочень, запобігає аритмії, має оздоровчу дію на серцевий м’яз. Завдяки цьому її препарати зменшують ризик захворювань судин і серця, інсультів, інфарктів, показані в комплексних програмах при коронарній недостатності, декомпенсованих вадах серця, водянці.
Петрушка покращує стан при захворюваннях опорно-рухового апарату обмінного, запального та дегенеративно-дистрофічного характеру: ревматизмі, артриті, артрозі, остеохондрозі, подагрі, остеопорозі та інших. Компоненти, що містяться в корені та зелені петрушки, задіяні в обміні кальцію, активують остеобласти. Петрушка покращує функції кістково-м’язової системи, в тому числі у людей літнього віку (завдяки вмісту вітаміну К та мінерального комплексу), покращує еластичність хрящів і зв’язок, міцність зубів і кісток. Додавання препаратів петрушки до раціону запобігає переломам, руйнуванню зубів, карієсу, а також проводить профілактику патологічних відкладень кальцію.
Для оздоровлення опорно-рухового апарату найбільш ефективні екстракт петрушки, Нефрофітам, приправи Особлива та Елітна, зовнішньо – Мазь життя для вен, бальзами розслабляючий та для ванн, бальзам розслабляючий для м’язів та суглобів. При ревматоїдному артриті, а також при наявності в організмі інших аутоімунних процесів додатково також рекомендується Фітоал та Оксамитовий дотик.
Протипоказання до застосування препаратів, що містять екстракт петрушки: індивідуальна непереносимість та алергія.
При внутрішньому вживанні також бути обережними при:
- захворюваннях печінки, нирок та сечовивідних шляхів у стадії загострення (в тому числі гломерулонефрит, цистит, нефрит, а також хронічна ниркова недостатність, нефротичний синдром);
- захворюваннях обмінного характеру у стадії загострення (подагра);
- вагітність (містить абортивні компоненти).
В наступних випадках перед прийомом фітопрепаратів з петрушкою доцільно отримати індивідуальну консультацію лікаря чи кваліфікованого валеолога, оптимально – пройти обстеження організму за допомогою медико-діагностичного апарату Медбіотех:
- дитячий вік до 6 років;
- наявність конкрементів у печінці, нирках та сечовивідних шляхах;
- епілепсія;
- прийом фармакологічних антикоагулянтів та препаратів на основі літію;
- діагностоване порушення обміну калію;
- аритмія;
- для зовнішнього використання – підвищена чутливість шкіри до сонячних променів.
Давайте користуватися скарбами природи і натуральними препаратами Примафлора, і бути здоровими цілий рік!
Володимир Малецький, scientic doctor
Спеціально для ТМ “Примафлора”