Натуральна продукція для здоров'я та краси
Екстракт глоду

Екстракт глоду

   Глід (народні назви – боярка, бариня-дерево, англійською hawthorn) – великий кущ або невелике дерево з родини розоцвітих. Рослина відрізняється колючими гілками, гарними білими квітами зі специфічним ароматом, який надає їм речовина індол, завдяки запаху глід приваблює комах. У світі створено багато легенд, пов’язаних з глодом. Одна з них відкриває завісу походження яскраво-червоного кольору плодів глоду, пояснюючи тим, що виник він з крові, яка пролилася з глибин самої Землі. В різних куточках планети існує багато видів глоду, характерна ця рослина і для українських земель. Його вирощують для прикраси садів та з харчовою метою (для варення, желе, компотів) – завдяки приємному смаку плодів і низькій калорійності. Але найбільш відома ця рослина відмінними оздоровчими якостями, проте з лікувальною метою найчастіше використовують глід криваво-червоний (на латині Crataegus sanguinea Pall.). Глід згадували у своїх працях ще лікарі Стародавнього Сходу, відзначаючи його як чудодійний і незамінний засіб для продовження довголіття і “відновлення душевних сил”. А зараз він визнаний не тільки народною медициною – слов’янською, європейською, традиційною східною, а й фахівцями офіційної медичної науки. Травники застосовують всі частини глоду – квіти, листя, кору і плоди, традиційна медицина – в основному плоди рослини. Фармакологічні форми глоду чисельні – він використовується у вигляді настоянки, відвару, соку, екстрактів, мазі, в косметологічних і спа-процедурах. Чудово поєднується з іншими лікарськими рослинами, підсилюючи їх дію і створюючи синергетичний ефект оздоровлення.

   ТМ Примафлора включила екстракт плодів глоду до низки своїх фітозасобів.
   У нашому розпорядженні:

  • моно екстракт;
  • еліксири Нормальний тиск та Відновлення – коктейлі з лікарських трав у рідкій формі;
  • Примафлор мінус та Примафіто плюс – комплексні апіпрепарати, що містять лікарські рослини та бджолине обніжжя;
  • Норма життя – капсульний препарат з серії Рецепти природи;
  • Кардіофітам – таблетований засіб, у склад якого, крім фітосировини, включено амінокислоти.

   Всі препарати виготовлені з використанням найбільш прогресивних технологій виробництва – ультразвукового екстрагування, кріоподрібнення та інших. Такі сучасні методики дозволяють зберегти всі корисні речовини, забезпечити високий рівень їх засвоюваності та відсутність побічних ефектів навіть при постійному додаванні до раціону.

   Вчені ще достеменно не вивчили хімічний склад глоду, але вже наявні дослідженні свідчать, що фармакологічна сировина глоду містить безліч біоактивних сполук. Серед них вуглеводи, каротин, дубильні та пектинові речовини, органічні кислоти (яблучна, виннокам’яна, лимонна, аскорбінова). Ці речовини, а також крохмаль, сорбіт, кверцетин, біофлавоноїди, сапоніни, ефірна олія, цукри, вітаміни А, групи В, С, К, Е визначають цілющі властивості глоду. Мінеральний ряд ягід глоду доволі різноманітний та представлений, зокрема, залізом, цинком, кальцієм, фосфором, міддю, кобальтом, молібденом, магнієм. Корисні для здоров’я якості глоду досить значні: заспокійливі, седативні; судинорозширювальні, кардіостимулюючі, кардіотонічні, венотонічні, гіпотензивні, протизапальні; антисептичні, антимікробні, антибактеріальні; очищаючі; спазмолітичні; сечогінні, жовчогінні, в’яжучі; протипухлинні, антиоксидантні, імуномодулюючі; омолоджуючі; гепатопротекторні; тонізуючі; вітамінізуючі.

   Усі препарати глоду є профільними для попередження і лікування патологій серцево-судинної та нервової систем. Особливо корисний глід для літніх людей, покращує самопочуття і загальний стан. Адже з віком відбувається порушення серцевої діяльності через те, що послаблюється скорочувальна функції серцевого м’яза, та знижується інтенсивність кровообігу в коронарних судинах серця. Для молодих людей глід також потрібен, особливо для тих, хто стикається з регулярними стресовими ситуаціями, перевантаженнями – психоемоційними, фізичними, ментальними. Рослина має комплексний вплив, і незамінна при важких умовах праці, хронічних хворобах, у відновлювальний період після загострень захворювань будь-якої етіології. До того ж, недуги серцево-судинної системи значно “помолодшали” у різних країнах світу, незалежно від рівня життя. Біологічно активні речовини у складі глоду сприяють синтезу нейромедіатора серотоніну (який ще називають “гормоном щастя”) та амінокислоти метіоніну, приймають участь у різних видах метаболізму, забезпечують живлення клітин, запобігають процесу старіння всіх систем організму. Традиційна східна медицина та теорія п’яти елементів У-сін стверджують, що найоптимальніший час для оздоровлення серцево-судинної системи – початок літа.

   Глід застосовується в комплексному лікуванні функціональних розладів серцевої діяльності, впливаючи на серцево-судинну і нервову систему наступним чином:

  • Активізує кровообіг, покращує циркуляцію крові в усіх органах і тканинах.
  • Збільшує наповненість кров’ю судин серця і мозку. Покращує кровопостачання серця, а це тягне за собою посилення скорочувальної здатності міокарда. Має здатність знижувати частоту, одночасно збільшувати силу серцевих скорочень.
  • Нормалізує серцевий ритм. Є ефективним засобом при порушеннях серцевого ритму, в тому числі при миготливій аритмії.
  • Тонізує міокард, забезпечує його нормальну оксигенацію. Також сприяє постачанню кисню до судин, мозку, нервових тканин.
  • Покращує обмінні процеси, живить іонами калію серцевий м’яз.
  • Стабілізує роботу серця, знімає больові відчуття і тяжкість в області серця, які виникли внаслідок порушення кровообігу.
  • Зміцнює серцевий м’яз, знімає спазми гладкої мускулатури стінок кровоносних судин.
  • Рекомендований при артеріальній гіпертензії, знижує підвищений кров’яний тиск. На початкових стадіях препарати глоду мають яскраво виражений ефект, на пізніх – використовується у складі комплексних програм.
  • Препарати глоду призначають при вегетосудинній дистонії за гіпертензивним типом – стані, який супроводжується різкими перепадами цифр артеріального тиску.
  • Розширює просвіт судин, розслабляє їх, покращує тонус. В результаті відбувається поліпшення насичення серця киснем, полегшення перебігу ішемічної хвороби, в тому числі такої, що супроводжується нападами стенокардії.
  • Знижує ламкість судин і капілярів, підвищують їх еластичність, захищає від пошкодження. Проявляє ефективність для профілактики варикозного розширення вен та для його комплексного лікування.
  • Завдяки покращенню церебрального і коронарного кровотоку застосовується для профілактики розвитку інфарктів та ішемічних інсультів. Потрібен у відновлювальний період після них, а також після кардіологічних оперативних втручань.
  • Відновлює нормальну роботу серця при брадикардії, пароксизмальній  тахікардії, стенокардії, кардіоневрозі, ангіоневрозі, коронарній недостатності.
  • Запобігає віковим порушенням у роботі серця. 
  • Знижує концентрацію шкідливих жирів у крові (ліпопротеїдів низької щільності), і збільшує – корисних (ліпопротеїдів високої щільності), поліпшує ліпідний обмін, збільшує показник лецитину, запобігає утворенню холестеринових бляшок, виводить жири з організму. Завдяки таким властивостям часто входить до складу комплексних валеологічних програм для профілактики і терапії атеросклерозу.
  • Покращує стан при набряках серцевого походження.
  • Сприяє нормалізації згортання крові.
  • Покращує формулу крові, підвищує рівень гемоглобіну, запобігає
    гіповітамінозу, анемії.
  • Рекомендований при передозуванні фармакологічних серцевих препаратів.
  • Покращує функціонування вегетативної нервової системи, що сприяє іннервації усіх внутрішніх органів і кровоносних судин.
  • Полегшує стан при нервових хворобах, що супроводжуються болями.
  • Зміцнює міжнейронні зв’язки, покращує пам’ять і увагу.
  • Покращує сон, поліпшує його якість, запобігає безсонню.
  • Володіє заспокійливим ефектом без гальмування центральної нервової системи. М’яко та стабільно заспокоює, знімає відчуття тривоги, страху і занепокоєння, допомагає розслабитися, балансує психоемоційний стан, гармонізує самопочуття.
  • Рекомендується при астено-невротичних станах, неврастенії, неврозах, нервовому перезбудженні, дратівливості, істеричності.
  • Показаннями для застосування в якості загальнозміцнюючого засобу є підвищені і часті стресові ситуації, нервова і фізична перевтома.
  • Допомагає впоратися з головним болем, зокрема судинного генезу, мігренню.
  • Позитивна дія глоду спостерігається при запамороченні, шумі у вухах, непритомності (колапсі), епілепсії, церебросклерозі, запальних процесах нервової системи.

   Якщо рідкі препарати глоду додавати до ванн, а також ванночок для рук і ніг перед сном, вони знімають напругу після робочого дня, сприяють гарному самопочуттю і глибокому сну.

   Препарати глоду мають властивість покращувати обмін речовин, стимулювати функціонування ендокринних залоз, попереджати гормональні збої. Їх включають у склад комплексних програм при захворюваннях щитоподібної залози, які супроводжуються виникненням хронічної слабкості, розладів когнітивних функцій, запаморочення, задишки. Показаннями є, зокрема гіпотиреоз, тиреотоксикоз, збільшення щитоподібної залози, які часто прогресують при стресах. Глід полегшує передменструальний синдром, біль і дискомфортні відчуття під час менструації. Рослину призначають для відновлення у післяпологовий період, при хворобах гінекологічної сфери. За деякими даними, глід збільшує вироблення молока у жінок, які годують дитину груддю. В період менопаузи він полегшує неврози, припливи, тривожність, поганий настрій, запобігає зміні ваги. Глід оздоровлює передміхурову залозу, попереджає її захворювання: простатит, аденому. Через здатність покращувати кровообіг в органах малого тазу глід проявляє ефективність при сексуальній дисфункції та безплідді (жіночому і чоловічому). Рослина сприяє зниженню рівня цукру в крові при цукровому діабеті другого типу, допомагає запобігти його. Також глід є частиною комплексних програм для нормалізації ваги – адже він покращує психоемоційний стан, гормональну рівновагу та виводить зайву рідину з організму. При будь-яких ендокринних порушеннях терапія препаратами глоду повинна відбуватися за індивідуальними рекомендаціями, оптимально – після обстеження організму за допомогою медико-діагностичного комплексу MedBioTech.

   Глід активізує травлення, сприяє нормальній роботі шлунково-кишкового тракту через свої значні спазмолітичні і протизапальні властивості. Найкраще тут підійде еліксир Відновлення, а також екстракт та Примафіто плюс. Глід забезпечує профілактику і полегшення больового синдрому при виразках слизової оболонки шлункового-кишкового тракту завдяки своїм обволікаючим властивостям. Рослина полегшує печію, показана при гострому і хронічному гастриті на фоні підвищеної або зниженої кислотності, езофагіті, коліті. Препарати глоду є гепатопротекторами, вони регулюють обмін жирів в печінці, захищають її, посилюють жовчовиділення, запобігають застою жовчі. Вони покращують клінічну картину при патологіях печінки і жовчного міхура, дискінезії жовчовивідних шляхів, печінкових коліках, які виникають через жовчнокам’яну хворобу чи холецистит. Глід нормалізує перистальтику кишечника, полегшує відчуття при здутті, метеоризмі, порушеннях травлення, дизентерії, діареї. Клітковина, що міститься у складі глоду, дозволяє проводити профілактику запорів, виступає як пребіотик, тобто є поживним середовищем для корисних бактерій, балансує якісний та кількісний склад мікрофлори в шлунково-кишковому тракті. Рослина виводить з організму токсини та інфекції, є допоміжним засобом при отруєнні, інтоксикаціях. У дітей, в тому числі новонароджених, глід запобігає розладам роботи шлунку, диспепсії.

   Глід нормалізує водний баланс, полегшує стан при деяких патологіях сечовидільної системи: нетриманні сечі, порушенні відходження сечі, сечокам’яній хворобі, нирковій коліці, водянці. Застосовується глід і в ревматологічній практиці. Рослина запобігає пошкоджуючій дії на серцевий м’яз і серцево-судинну систему в цілому аутоімунних захворювань, та підтримує серцеву діяльність. Глід має спазмолітичний, протизапальний і болевгамовуючий ефект, підтримує робочий стан м’язів, завдяки високому вмісту заліза запобігає анемії, в тому числі пов’язане з нею оніміння кінцівок. Фітокомплекси, що містять глід, призначають при ревматизмі, радикуліті, ішіасі, люмбаго. Вони корисні для спортсменів завдяки профілактиці різкого підвищення артеріального тиску. Глід допомагає адаптуватися до значних фізичних навантажень, підвищує кардіотонус і м’язову витривалість, знижує стомлюваність. При суглобових болях, тромбофлебіті препарати глоду використовуються також і  місцево – у вигляді компресів, примочок, додавання до мазей.

   Глід покращує роботу імунної системи. Він підвищує опірність організму, і рекомендований як допоміжний засіб при застудних захворюваннях, ГРВІ, запаленні легень, бронхіальній астмі, ангіні, задишці, лихоманці. Рослина знешкоджує дію вільних радикалів на клітинному рівні. Антиоксидантні властивості дозволяють застосовувати глід для попередження виникнення пухлин різного ґенезу. Так, наприклад, за даними деяких досліджень застосування препаратів глоду виявляє позитивний ефект при лейкемії. Біоактивні речовини у складі лікарської сировини глоду виступають як інгібітор запальних реакцій, гальмують викид гістаміну, завдяки чому стає ефективним призначення його при алергічних реакціях, для усунення запалення будь-якої локалізації. Для відновлення після перенесених хвороб глід потрібен як загальнозміцнюючий і тонізуючий засіб.

   Препарати глоду завдяки наявності значної кількості вітаміну А у своєму складі покращують зір, знижують ймовірність появи катаракти, глаукоми.

   Глід покращує стан шкіри голови (через здатність знімати запалення і посилювати кровообіг), запобігає випаданню волосся, покращує його зовнішній вид. Рослина володіє регенеративною здатністю, тому прискорює відновлення шкіри та після термічних ушкоджень, бореться з грибковими шкірними захворюваннями (дерматомікозами). Застосовується в комплексній терапії дерматитів, алергічних проявів на шкірі, вірусу герпесу. Глід рекомендований при судинній сіточці, усуває набряклість, дрібні зморшки, відновлює природну зволоженість шкірних покривів. Він покращує еластичність волокон, стимулює вироблення колагену, тим самим омолоджуючи шкіру, надаючи їй здорового кольору і сяйва. Косметичні процедури з екстрактом глоду особливо потрібні при набряках обличчя, “мішках” під очима. Додавання його у маски для жирної шкіри дозволяє звузити пори і полегшити стан при вугровій хворобі.

   Глід є безпечною рослиною, не чинить шкоди навіть при тривалому прийомі, не накопичуються в організмі. Але деякі протипоказання до його застосування все ж є. Серед них індивідуальна непереносимість, алергічні реакції; гіпотензивна хвороба (з показниками артеріального тиску 90/60 і нижче). Ряд джерел вказують, що препарати глоду не слід призначати при вагітності (через властивість рослини підвищувати тонус матки). В будь-якому випадку вагітні жінки перед додаванням фітокомплексів з глодом до раціону повинні  отримати індивідуальну консультацію лікаря чи кваліфікованого валеолога. Також персональні рекомендації (оптимально – після обстеження стану здоров’я з МедБіоТех) варто отримати:

  • у період лактації;
  • у дитячому віці до 3 років;
  • брадикардії (зменшенні кількості серцевих скорочень), аритмії, вегето-судинній дистонії по гіпотонічному типу;
  • схильності до тромбоутворення, підвищеному рівні згортання крові;
  • черепно-мозковій травмі та захворюваннях головного мозку в анамнезі;
  • виразці шлунка, загостреннях хронічних захворювань травної системи, печінки, нирок, в тому числі нирковій недостатності, хронічних запорах;
  • аутизмі, олігофренії, затримці психічного розвитку;
  • депресії, синдромі хронічної втоми;
  • одночасному прийомі фармакологічних протизастудних, антиаритмічних та інших серцевих препаратів, антидепресантів, антибіотиків.

Краще уникати вживання препаратів глоду натщесерце.

Користуємося цілющими силами природи та натуральних фітопрепаратів нашої компанії! Будемо здорові разом з Примафлорою!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Володимир Малецький, scientic doctor
Спеціально для ТМ “Примафлора”