Натуральна продукція для здоров'я та краси
МРІЯ ЯК СПОНУКАЮЧИЙ ФАКТОР. Початкові школи з бізнесу №4.

МРІЯ ЯК СПОНУКАЮЧИЙ ФАКТОР. Початкові школи з бізнесу №4.

Школа написана за участі
Лідера Ордена Діамантових Директорів
Краснецької Тетяни

 Далеко не всі люди хочуть і вміють мріяти. Є такі, які вважають мріяння марною тратою часу. Але більшість з нас все ж вірять, що в житті можна досягти чогось великого і навіть нереального і дивляться в майбутнє з оптимізмом і надією.

 Бідніші всіх не той, у кого немає ні гроша, а той, у кого немає мрії. У вас лише одне життя, і ви можете прожити її тільки раз. Тому будуйте великі плани. Життя наповнено викликами, сприятливими можливостями і вершинами, на які варто здійснити сходження, і за якими видно нові гори. Коли пошук нових вершин, які можна підкорити, перестає цікавити людину, – його життя наближається до кінця.

«Трагічно, не те, що людина вмирає,
а то, що в людині вмирає за життя».
Альберт Швейцер.

 Якою ж має бути мрія?

 Справжня мрія повинна бути високою, далекою і в даний момент нереальною. А якщо людина думає про цілком реальні речі, наприклад, про похід на риболовлю в найближчі вихідні або поїздку в сусіднє місто, то це просто план, а не мрія.

 Не припиняйте мріяти. Мрії діють як величезний мотиваційний магніт. Вони допомагають подолати труднощі. Майте сміливість мріяти, і нехай ваші мрії стосуються тільки вас особисто. Також навчіться пробуджувати в людях, які вас оточують, їх мрії і допоможіть наблизити їх здійснення. Якщо ви хочете, щоб ваше власне життя, так і життя ваших партнерів була в майбутньому сповнена енергії, позитиву, радості – дозвольте своїй уяві здійнятися.

 Що б ви зробили, володіючи всім, чого тільки можна було побажати: необмеженим часом, необмеженою сумою грошей, необмеженим доступом до інформації, необмеженою мудрістю, необмеженою кількістю персоналу, коротше, – всім, про що тільки можна просити? Відповідь на це питання якраз і утворює вашу мрію.

Завдання №1:
Напишіть, а що б саме ви зробили, володіючи всім цим?

 Не повинна зупиняти перша ж перешкода. Ті, хто володіє перспективним баченням, – не бояться поразки. Можна привести в приклад те, як орел будує своє гніздо. Орел має своє гніздо в важкодоступному місці, високо в горах, на схилі крутого обриву або скелі, воно величезне, вага його часом перевищує 2 тонни. Можна собі уявити, яких великих зусиль коштує йому спорудження будинку, адже навіть найменшу паличку він повинен принести…

 Щороку орел підправляє своє гніздо, тому воно складається з багатьох тисяч паличок, шматочків дерева, клаптиків тканини або викинутого одягу і обривків паперу. Але величезний розмах робіт зовсім не лякає орла, оскільки в царственої птиці ніби закодований проект майбутнього домашнього вогнища. Ніщо не зупиняє орла на шляху втілення його проекту: ні перешкоди, які спочатку здаються непереборними, ні мінливості долі, ні звичайні тимчасові невдачі. Не звертаючи увагу на бурі, грози, лісові пожежі, хуртовини або землетруси і, незважаючи на те, наскільки часто гніздо піддається руйнівним впливам, орел займається своєю справою. Він спрямований до мети, не беручи до уваги минулі поразки. Птах завжди доводить свою роботу до кінця, вона наполегливо і з величезним терпінням прагне до реалізації своєї мрії.

 Нам теж необхідна така перспективна мрія, міцно вкорінена в нашому єстві, а потім –наполеглива діяльність по її реалізації.

 Ніколи не дозволяйте своєму перспективному баченню залишати вас. Найбільша трагедія, яка може трапитися з людиною – мати зір, але не мати перспективного бачення. Це дійсно велика істина: слабкі очі обмежують зір людини, погане перспективне бачення – його дії. Так само, як вогонь гасне, якщо не підкидати у нього паливо, загинуть і перспективні мрії, якщо ви не будете їх підживлювати. Перспективне бачення дозволяє помітити те, що недоступно звичайному погляду, повірити в те, що здається неправдоподібним, прийняти те, що здається неможливим.

 Ви настільки великі, яким уявляєте себе. Розум бачить більше, ніж очі, він думає і мріє.

 Перспективне бачення, що виходить за рамки трафаретів, дозволяє творити нове і ваш розвиток має слідувати по шляху, наміченому розумом.

 І коли перед нами відкривається перспективна картина нечуваного потенціалу всього нашого життя, коли ми починаємо парити разом з орлами, не можна дозволити собі втратити концентрацію.

 Перед очима завжди повинна стояти ваша мрія. Заповнюйте альбоми мрії, складайте карти скарбів. Як? Вирізуєте з журналів зображення будинку, машини, словом все те, що б ви хотіли мати в житті, як би ви хотіли одягатися, де відпочивати, чим займатися. І приклеюйте в альбом або на великий аркуш ватману. У центрі, звичайно, повинна бать найкраща ваша фотографія, ваша сім’я, справжня або майбутня.

 Ви щодня повинні думати про цю мрію і аналізувати свої дії по її реалізації. Перспективні картини відтворюються в спокої, а не в повсякденній метушні.

«Ми розвиваємося завдяки мріям. Всі великі люди були мрійниками. Деякі з нас дозволяють мріям померти, проте інші ретельно культивують свої мрії, захищають їх і зберігають в несприятливі часи до тих пір, поки неминуче не наступлять ясні, сонячні дні».
Вудро Вільсон.

Завдання №2:
Створіть свій альбом мрії, колаж або карту скарбів.

 Прийшов час трохи сильніше змахнути крилами і злетіти вище дерев, пагорбів і гір. Чим вище ви злетите, тим кращий вигляд відкриється перед вами.

 У джерел динамічного життя лежить перспективна картина. Розвивайте перспективний зір, як у орла.

 Мрія повинна давати поштовх для розвитку людини і бути його енергетичним підживленням, навіть якщо її здійснення поки здається абсолютно неможливим. Для того, щоб мрія здійснилася, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

 Отже, те, що ми собі уявляємо і чого дуже сильно бажаємо, має бути не безпідставною фантазією, а мрією-метою, навіть якщо вона здається нездійсненною. Тобто у виконання мрії потрібно, перш за все, твердо вірити.

 Адже якби люди не мріяли і не вірили в свої мрії, а думали тільки про найближчі цілі, то цивілізація ніколи б не досягла того рівня розвитку, який є сьогодні. Наприклад, за часів Леонардо да Вінчі ніхто навіть не припускав, що людина зможе літати, а Леонардо про це не просто мріяв, а намагався конструювати літальні апарати. Його креслення згодом допомогли послідовникам зробити їх спільну мрію реальністю. Більшість людських відкриттів мають в основі нереальну мрію людей, які в неї не просто вірять, а й працюють над її здійсненням. Їх ідеї і мрії підхоплюють інші і реалізують. Ще 20 років тому ніхто й не думав про те, що у кожної людини, включаючи дітей, будуть власні гаджети, але про них мріяли і їх розробляли ті, хто свято вірив в те, що це обов’язково станеться! І їхні мрії незабаром стали реальністю. Мрії допомагають розвиватися як окремій особистості, так людству в цілому. Але за однієї умови: мрії повинні бути продуктивними.

 Мрія повинна бути чуттєво-конкретною. Наприклад, людина мріє побудувати власний красивий і комфортний будинок. Щоб ця мрія стала реальністю, потрібно дуже чітко уявити цей будинок, причому до найдрібніших подробиць: в якій країні він знаходиться, в якому місті, скільки в ньому поверхів, який метраж, що знаходиться навколо, що розташоване на кожному поверсі, в який колір пофарбовані стіни, де і які меблі і так далі. Якщо ж людина мріє подорожувати, вона повинен для себе чітко визначити: в які країни, на якому транспорті, в яку пору року, бюджетним варіантом або преміум-класом. І обов’язково підрахувати, скільки коштів буде потрібно на здійснення своєї мрії.

 Згодом якісь нюанси заповітної мрії можуть змінюватися, наприклад, шпалери, які людина збирався поклеїти в будинку, вийшли з моди, і вона вирішила, що пофарбує стіни в модний смарагдовий колір, або людина вирішить відправитися в більш екзотичну і далеку країну. Словом, з часом мрія буде обов’язково коригуватися, і це цілком природно.

 Необхідно чітко визначити часові рамки, прописати мети: коли саме мрія повинна здійснитися. Як показує життя, дуже продуктивно розписати хронологічні етапи, причому в зворотному напрямку. Наприклад, людина визначає, що він побудує собі будинок через 20 років. Для цього через 15 років він повинен вже затвердити план будинку і зібрати більшу частину коштів для його будівництва. Потрібно чітко визначити, що необхідно зробити через 10 років, через 5 років, а також в найближчі 3-4 роки. І тоді він буде чітко розуміти, що йому потрібно протягом перших кількох років отримати, скажімо, освіту інженера або архітектора, потім організувати свій бізнес для того, щоб отримати початковий капітал для будівництва будинку і так далі. Якщо чітко бачити кінцевий результат і поставити його в тимчасові рамки, буде легше вибудовувати план на найближчі роки і просуватися до наміченої мети. Тоді залишиться тільки підніматися по сходинках «намальованих» сходів до своєї мрії.

Для чого потрібно ставити перед собою цілі? Що таке мета?

 Цілі – це перспективні картини, це комплекс конкретних кроків, які ведуть до втілення перспективної мрії в реальність. Якщо ви реалізуєте поставлені перед собою цілі, то відчуєте задоволення досягнутим успіхом. Досягнення цілей дозволяє з честю виходити з критичних ситуацій.

  1. Цілі спрощують процес прийняття рішень.
    Успішна людина постійно повинна приймати безліч рішень. Коли ви зрозумієте, куди саме прагнете, то без проблем зможете оцінити будь-яку життєву ситуацію.
  2. Цілі покращують фізичний і психологічний стан.
    Дуже багато людей вмирають невдовзі після виходу на пенсію, оскільки вони припинили ставити перед собою цілі. Коли ви перестаєте спрямовуватися в конкретному напрямку, то стаєте уразливим для впливу негативних стереотипів мислення. Поставлені цілі вимагають, щоб ви були у відмінній формі, як фізичній, так і психологічній.
  3. Цілі викликають повагу оточуючих.
  4. Цілі допомагають вам досягти почуття звершення.
    При відсутності цілей ви дрейфуєте в невизначеному напрямку, зате, коли вам вдається досягти чітко сформульованої мети, вас охоплює відчуття задоволеності і звершення.
  5. Цілі вчать наполегливості, яка представляє собою рису, що відрізняє лідера.
    Самодостатня, процвітаюча людина повинна повертатися обличчям до проблем і не піддаватися зневірі, а все це можливо лише дякуючи витримці і терпінню.
    Часто мета знаходиться набагато ближче, ніж нам здається, тому ніколи не здавайтеся, будьте впертим і терплячим. Завжди дуже рано, щоб відмовитися від боротьби.
  6. Цілі позбавляють людину від розчарувань і потреби в схваленні з боку оточуючих.
    Успішні люди починають підноситися, коли повірять у власну популярність. Так влаштоване життя, що одна частина людей проявляє до вас справжній інтерес, одна третина мало цікавиться вами, а ще третині ви просто байдужі! Розуміння цього вас повинно повернути на землю.
  7. Цілі не дозволяють вам жити минулим. І це чудово. Ставлячи перед собою цілі, ми перестаємо звертати увагу на минуле і концентруємося виключно на те, що має статися.

Завдання №3:
Пропишіть свої цілі і розпишіть хронологічні етапи.

 Щоб мрія стала реальністю потрібно бути впевненим у своїх силах і можливостях, а для цього необхідно на повну використовувати свій внутрішній потенціал. Якщо для здійснення мрії потрібно знати іноземну мову, значить, потрібно, не відкладаючи, її вчити. Якщо потрібна гарна фігура, значить, доведеться сісти на дієту і зайнятися спортом. Жінки часто мріють вдало вийти заміж. Така мрія досить ризикова, оскільки далеко не все залежить від самої жінки, але і в цьому випадку потрібно «намалювати» сходинки до своєї мрії: виробити гарну ходу і мову, отримати гарну освіту, знайти роботу, яка дозволить спілкуватися з багатими і перспективними молодими людьми і так далі. Тобто визначити для себе правильну стратегію і тактику, які приведуть до виконання мрії.

 Мрії повинні бути тільки позитивні. Тоді вони дають сили і впевненість у собі. Формулювати свої мрії теж слід правильно. Наприклад, «Мені хочеться побувати в Арабських Еміратах» або «Я хочу стати прем’єр-міністром». Але ні в якому разі не повинно бути думок на кшталт: «Мені не хотілося б жити в цьому місті» – частка «не» не сприймається нашою підсвідомістю, яке чує фразу без частки «не»: «Мені хотілося б жити в цьому місті», і малює відповідний образ, вносячи депресивний настрій і заважаючи сформувати мрію-мета. Образ, який ми малюємо, повинен бути тільки позитивним! І тоді з’являється віра в себе, сили, ентузіазм і рано чи пізно мрія реалізується.

 Якщо ви хочете бути удачливим і щасливим, спілкуйтеся з удачливими і щасливими людьми. А якщо спілкуватися з скигліями, ледарями і невдахами, то дуже скоро можна емоційно заразитися непотрібними вам якостями. Та й сама мрія може переродитися в порожню і марну фантазію, яка веде до розчарування і депресії. Адже болото швидко засмоктує!

 Ще одна важлива порада: не можна штурмувати події і занадто рватися до своєї мрії. Якщо ви б’єтеся в зачинені двері, значить, ще не настав ваш час. Потрібно «відпустити ситуацію» і запастися терпінням. Все буде але не відразу. Наприклад, дівчина мріє знайти свою половинку і вийти заміж. Вона наполегливо ходить на концерти, шоу, вечірки, активно знайомиться з молодими людьми, але нічого не виходить – її божевільний натиск тільки лякає і відштовхує людей. Але варто їй заспокоїтися, розслабитися і переключитися на навчання (роботу), як бажана людина знаходиться сама собою. Це стосується виконання та інших мрій. Потрібно рухатися вперед, але не рватися і не передбачати події. Тоді все обов’язково вийде.

 Буває і так: коли мрія, нарешті, збувається, людина розуміє, що вона вже неактуальна. І тоді з’являється нова, більш висока і нездійсненна мрія, на кілька щаблів вище попередньої. Це дуже здорово і говорить про те, що людина не даремно прагнув, ріс, працював над собою і долав перешкоди. Він досягне набагато більшого, ніж та мрія, яка здавалася йому зухвалою і нездійсненною якихось 20 років тому.

 Мрієте про роботу на телебаченні. А починають вас знімати друзі на відео – соромитеся, ховаєтеся від камери, просите видалити ролик. Всесвіт думає: “Ось, дурник, я йому випробування даю, а він все в нірку тікає”. І не здійснює ваше бажання.

 Мрієте про життя в іншій країні. А трапляються можливості знайти роботу – відкидаєте, мовляв, мало платять або того гірше – вважаєте себе негідною. Всесвіт думає: “Ну ладно, дам їй безкоштовний тур до Європи, тільки нехай же візьме участь у конкурсі!” А ви, бачачи конкурс в соцмережах, думаєте: “Та, чергове кидалово” і крутите стрічку вниз.

 І таких історій МІЛЬЙОН. Коли люди дуже хочуть, візуалізують, прописують мрію в десятках блокнотів і під бій курантів їдять папірець з бажанням, а воно “не йде”. Цікаво ж, чому? Може, тому що ми самі не готові до наших бажань?

 Всесвіт далеко не дурний, він в одну ніч може жебрака зробити мільйонером, незаміжню – обручити з принцом, а безробітному подарувати посаду мрії. Як? Просто він посилає знаки, якими одні йдуть, а інші їх відкидають.

 Залежно від рівня розвиненості вашої інтуїції і чутливості, ви можете розпізнавати більш дрібні знаки, а можете бачити тільки коли вам вже конкретно світ вдарить молотком по голові.

 Приклад дрібного знака. Ви – бухгалтер, хочете звільнитися з роботи і відправитися подорожувати по світу. Боїтеся, що залишитеся без грошей, а працювати віддалено ніколи не пробували. Їдете ви, значить, в ліфті на роботу і чуєте розмову двох незнайомих людей, що потрібен бухгалтер віддалено. Ваші дії: порахувати це збігом і забути або розпізнати знак долі і розпитати докладніше!

 Якщо заради своєї мрії ви не можете навіть набратися сміливості втрутитися в розмову двох людей в ліфті, то на що ви взагалі здатні? Ви так і будете чекати, поки світ вам принесе щось на блюдці? Ну давайте, чекайте.

 А якщо дієте і наполегливо йдете до своєї мрії, то обов’язково життя вас за це нагородить.

 Але буває, що часто ми відволікаємося… Що розсіює нашу увагу?

  1. Перешкоди. Ви починаєте помічати перешкоди, коли перестаєте бачити мету. Не дозволяйте, щоб перешкоди перемогли вас, нехай вони формують і загартовують вас, нехай сприяють вашому розвитку.
  2. Критика. Якщо ви перебуваєте на передовій, то саме в вас спрямовані будуть перші постріли. Якщо хто-небудь вас критикує, проаналізуйте критику на вашу адресу, якщо в ній буде щось корисне, чого ви зможете навчитися, і що допоможе вам – використовуйте її. Якщо ні – не звертайте уваги і робіть свою справу.
  3. Обставини. Потрібно набратися мужності і боротися з мінливістю долі.
  4. Навколишні. Різні люди можуть відвернути нашу увагу від мети. Вас можуть затримати на шляху до успіху навіть найближчі вам люди. Та й друзі часто не в змозі змиритися з нашим бажанням домагатися в житті тільки успіхів. Не будьте рабом чужих думок.

 Хіба орел запитує у індика, наскільки високо йому дозволено злетіти?!

 Керуйте своїм часом, сконцентруйтеся на своїй мрії.

 Коли орел атакує, у нього немає часу перевіряти, що робиться в сусідній долині. Атака – це час цілковитої концентрації.

 У людей, які хочуть досягти успіху, має бути високорозвинене почуття терміновості завдань, що підлягають виконанню.

 Час утворює ваше найбільше багатство. Використовуйте його розумно, оскільки час неможливо повернути. Складайте список справ, які підлягають вирішенню. Ясно виписуйте оперативні цілі і встановлюйте міру їх важливості.

 Коли ви станете господарем власного часу, то зможете домагатися важливих цілей і одночасно проводити всі вечори і вікенди зі своєю сім’єю.

 Уміння керувати часом допомагає долати розчарування і привносить в життя порядок і рівновагу, даючи відчуття гармонії. Завдяки цьому, ви зможете більше робити для інших. Життя знайде яскраві фарби і наповниться ентузіазмом, а ви станете більш продуктивним і ефективним. Зможете впоратися з важкою ситуацією і отримаєте більше часу на планування.

Завдання №4:
Складіть список справ на завтра і визначте міру їх важливості, розмістіть їх:
спочатку списку важливі, а наступні по мірі зменшення важливості.

 Сконцентруйтеся, немов орел, і не дозвольте своїм мріям розчинитися в повітрі.

«Ні світ, ні ви самі не знаєте,
що саме ви здатні зробити, поки не спробуєте».
Ралф Уолдо Емерсон.

 Якщо ви готові до своєї мрії – дійте! Якщо щось вас гальмує, потрібно розібратися, що саме. І чим швидше, тим краще.

«Коли ти перестаєш мріяти, то перестаєш і жити».
Малколм С. Форді.

 Мрійте!!! І будьте щасливі!!!

 Не шукайте щастя, а даруєте його іншим, – і тоді воно само прийде до вас.

 Життя – це виклик. Підставляйте йому груди з радістю, яка і стане секретом вашої сили.

 Що ви будете робити: парити, немов орел або колупатися в землі, як індик?

 Вибір залишається за вами!