У-Сін, квітень. Профілактика порушень роботи печінки та жовчного міхура; очищення організму.
Квітень, на думку валеологів і фахівців зі східного вчення У-Сін – найкращий час, щоб проводити профілактику порушень роботи печінки та жовчного міхура, а також очищення організму.
Середина весни – період, коли продовжується і добігає кінця сила елемента Дерево (інша назва Вітер). Недарма печінку в старовинних лікарських трактатах називали «Древом життя». А англійською мовою слово «печінка» звучить як «liver», що співзвучно з «live» – життя, живе, биття життя та енергії. Печінка, найбільша залоза, і найбільший непарний орган, виконує функції надзвичайно важливі для організму людини. Вона фактично поєднує дві системи організму – травну та кровоносну.
У печінці виробляється, а жовчному міхурі зберігається жовч – речовина, що грає значної ролі у травленні. Здорова печінка – це місце, де відбувається нейтралізація та знешкодження хімічних та отруйних речовин, вірусних та бактеріальних агентів, що надходять із кровотоком та лімфострумом. Бере участь печінка та в обміні речовин. Вона – депо, місце зберігання низки вітамінів та мікроелементів, глікогену. Також у печінці синтезуються холестерин, деякі гормони та інші речовини.
Серед завдань валеологів у квітні:
- забезпечити профілактику та допомогу при дискінезії (загибі або інших формах порушення позиції) жовчних шляхів, усунути моторику жовчовивідних шляхів;
- вжити заходів щодо недопущення розвитку жовчнокам’яної хвороби. А за її наявності – провести корекцію, розглядаючи кожну ситуацію індивідуально, адже каміння буває різним за видами та розмірами;
- призначити програму комплексної корекції для тих, хто страждає від будь-якої форми гепатиту та подбати про профілактику ускладнень від них;
- провести очищення організму при глистної інвазії, оскільки наявність різних видів паразитів дуже поширена;
- допомогти печінці впоратися з наслідками алкогольної та лікарської інтоксикації, токсичних речовин на виробництві та у побуті, тютюнового диму, консервантів та інших хімічних добавок, що застосовуються у харчовій промисловості;
- провести профілактику застійних явищ печінки, холециститу та комплексну корекцію цих порушень;
- не допустити розвитку пухлинних, циротичних процесів або призначити програму комплексної підтримки за їх наявності.
У всіх цих питаннях допоможе натуральна продукція компанії Примафлора. Серед основних засобів для очищення, допомоги печінки та жовчного міхура:
- Гепатофітам (амінофіт для покращення роботи печінки) – препарат, до складу якого включені амінокислоти, лікарські трави та овочі. Він захищає печінку від несприятливого впливу довкілля, зокрема всіх видів отрут. Гепатофітам покращує обмін речовин і має жовчогінний ефект.
- «Очищення» – еліксир, спеціально створений для покращення роботи печінки та жовчного міхура та профілактики порушень у них. Має властивість оптимізувати процеси травлення, зокрема, жовчовиділення.
- Фіточистам (амінофіт для очищення організму) сприяє виведенню токсичних речовин, солей та алергенів. Має кровоочисну, протизапальну, легку жовчогінну дію. Фіточистам сприяє підтримці балансу жирів та азоту в організмі.
- Чистота життя – адсорбент, який виводить токсичні речовини із кишечника. Пектини, лактулоза та інші компоненти препарату зменшують всмоктування жирів та зниження рівня холестерину. Він допомагає печінці впоратися з гострими токсичними навантаженнями, кишковими інфекціями, алергією. Чистота життя допомагає виводити з організму надлишок жовчних кислот.
- Зцілення життя – препарат з потужною антигельмінтною дією. Гіркоти та інші корисні речовини у складі рослин, включених до його складу, покращують моторну та секреторну діяльність жовчного міхура, посилюють виділення жовчі, що є згубним для паразитів. Лікування життя – засіб, ефективне проти різних видів гельмінтів.
еліксир “Гармонія” справляє виражений антигельмінтний ефект (при різних видах глистів) і використовується для профілактики їх рецидивів. Цей еліксир покращує травлення, посилює дезінтоксикаційну активність печінки, очищає кишечник від гнильних продуктів, має протизапальну, жовчогінну, помірну проносну дію. Форма випуску Гармонії, краплі, дозволяє підібрати дозування, оптимальне для кожної людини, починаючи з дитячого віку. - Еліксир «Відновлення» – загальнозміцнюючий засіб, що захищає печінку від несприятливої дії алкоголю. Він застосовується валеологами у програмах для усунення алкогольної залежності, зняття похмільного синдрому. «Відновлення» – джерело вітамінів, препарат, що покращує процеси травлення.
- Всі Вітасофти, будучи джерелами жирних кислот Омега-3 та інших масел, мають оздоровлюючу дію на печінку. Вітасофт з імбиром та часником допомагає справлятися з паразитами. Вітасофт з ягодами годжі покращує жовчовиділення, сприяє відновленню структури печінки. Вітасофт із чорним кмином – онкопротектор, має протиспазмолітичний, антиалергенний, болезаспокійливий ефект. Вітасофт із скваленом та Вітасофт із лікопеном усувають надлишок холестерину в організмі, нормалізують жировий баланс.
- Дерево життя має гепатопротекторну, протизапальну дію, не посилюючи при цьому жовчовиділення. Очищає шлунково-кишковий тракт від накопичення токсинів. Цей препарат – джерело цинку і селену, необхідні печінки, захищає її від впливу радіаційного випромінювання та інших негативних чинників довкілля.
- Розторопша лідирує серед гепатопротекторних трав. Екстракт розторопші застосовується при гострих та хронічних холециститах, при жовчнокам’яній хворобі, гепатитах всіх видів та для їх профілактики. Коригує порушення жирового обміну, покращує дезінтоксикаційну функцію печінки, застосовується при отруєннях різного роду, у тому числі грибами та алкоголем.
- Екстракт кукурудзяних рильців ефективний при запаленні жовчного міхура, жовчних проток, дискінезії, гепатитах, цирозі та інших функціональних порушеннях. Має жовчогінну, жиророзщеплюючу, легку заспокійливу дію.
- Деревій – рослина, часто присутня як у традиційних засобах народної медицини, так і в сучасних комплексних програмах валеологічної корекції роботи жовчного міхура та печінки. Екстракт деревію ефективний при холецистит, глистних інвазіях, дискінезії. Не використовується при віддаленому жовчному міхурі чи наявності каміння у ньому.
- Астрагал – лікарська рослина комплексної дії, багата на макро- та мікроелементи. Екстракт астрагалу покращує виділення жовчі, бореться з мікробами, усуває біль. Також він покращує кровообіг в організмі, зокрема, в області печінки та жовчовивідних проток, що позитивно позначається на злагодженості всіх процесів травлення.
- Петрушка має здатність тонізувати травлення, покращувати апетит, покращувати жовчовиділення, виступати як спазмолітик. Екстракт петрушки здатний розщеплювати різні відкладення у жовчному міхурі та жовчних протоках. Однак за їх наявності екстракт слід застосовувати з обережністю, у мінімальному дозуванні, особливо на початку такої валеологічної програми.
- Береза – рослина з жовчогінною, спазмолітичною, протизапальною та дезінфікуючою дією. Екстракт берези (листя і нирок) використовується при дискінезії жовчовивідних шляхів, холецистит. Його також включають до комплексних програм боротьби з паразитами.
- Бетулін – цілюща речовина, яку витягують із кори берези. Екстракт бетуліну комплексно захищає печінку, є жовчогінним, протипухлинним та загальнозміцнюючим препаратом. Нейтралізує та сприяє виведенню шкідливих речовин з організму.
- Артишок відрізняється великою кількістю корисних речовин, у тому числі вітамінів та інуліну (природного аналогу інсуліну). У Середній Азії його часто називають рослина довгожителів. Екстракт артишоку сприяє розрідженню жовчі та сприяє легшому її виведенню у дванадцятипалу кишку. Запобігає руйнуванню клітини печінки, посилює її регенерацію.
- Зелений чай зменшує рівень холестерину, має загальнозміцнюючу дію на весь організм. Бурштин із зеленим чаєм покращує ослаблену перистальтику жовчного міхура, жовчовивідних проток та кишечника, здатний дробити та розщеплювати відкладення. Тому за наявності краще застосовувати мінімальні, індивідуально підібрані дозування, обговоривши всі нюанси використання препарату в особистій консультації з валеологом.
Перевірити стан печінки та жовчного міхура, їх функціональність, відстежити захворювання на початку формування можна за допомогою діагностичного комплексу Medbiotech.
Також на Медбіотех можна пройти тестування на наявність паразитів в організмі, перевірити показники крові, зокрема побачити відхилення від норми печінково-ниркового комплексу, холестерину, загальних ліпідів. Після діагностичного обстеження та тестування лікар-валеолог зможе призначити вам індивідуальну програму, в якій будуть і препарати з акцентом на оздоровлення цих органів та профілактику їх порушень, очищення організму.
Фахівці традиційної китайської медицини У-Сін відзначають, що «розлади жовчі» відзначаються за:
- сильному фізичному напрузі, особливо відразу після відпочинку та сну;
- знаходженні у задусі чи спеці;
- зловживання спиртними напоями;
- провідних емоціях гніву та ревнощів, «гострому» способі життя, «жовчному» характері,
частому денному сні; - зловживанні маслянистою, жирною, гострою, гарячою їжею.
Відповідно, для позбавлення від розладів слід звернути увагу на корекцію цих похибок у спосіб життя.
І практики -Син, і лікарі, і сучасні валеологи сходяться на думці, що захворювання печінки та жовчного міхура – стани, при яких першорядне значення має неправильна їжа. Порушення дієти відразу відбивається на самопочутті, утворюється нудота, біль у правому підребер’ї. У такому випадку краще виключити копченості, овочі з насиченим гострим смаком (наприклад, хрін, редька, часник, цибуля), концентровані маринади, оцет, страви та напої в холодному вигляді, продукти з надлишком холестерину. Приймати їжу краще дрібно, 4-5 разів на день.
І обов’язково варто звернути увагу на серію наших приправ. Для корекції та профілактики жовчних та печінкових порушень найкраще підійдуть дієтична, елітна, делікатна приправи. Всі вони мають відмінний насичений смак і аромат, при цьому неповторний у кожної, і задовольняють потреби організму в денній нормі йоду. З приправами навіть дієтичне харчування буде цікавим, насиченим, приносити користь та задоволення.
Як додаткові підтримуючі засоби на натуральній основі добре підійдуть:
- амінофіти Фітоал, Панкрефітам, Ендокріфітам, Вентерфітам, Онкофітам, Геронтофітам;
- Примафлор плюс;
- екстракти шипшини, подорожника, календули, лопуха, череди, ромашки, шавлії, конюшини, чаги, хвої, звіробою, спіруліни, прополісу;
- еліксири: “Бадьорість”, “Обмін плюс”, “Грація”, “Довголіття”, “Комфорт”;
- Сироп “Йогуртовий”;
- Життя шкіри, Зцілення життя, Енергія життя, Оновлення життя.
Ефективна та швидка оздоровлююча дія на печінку мають ефірні олії. Ароматерапевти радять звернути увагу на олії троянди, зеленого чаю, фенхелю, насіння моркви, анісу, ялиці, м’яти, цитрусових, ялівцю, лаванди, чебрецю, розмарину.
Перераховані олії можна використовувати окремо в аромалампі або для масажу, додавання до ванни. А також ароматами багатьох з них можна насолодитися в твердих духах: “Мудре кохання”, “Секрети достатку”, “Інстинкт лідерства”, “Залучення удачі”, “Гарний настрій”, “Галерея натхнення” та ін. І особливо радимо до використання при згаданих вище проблемах тверді парфуми «Райдуга здоров’я». Також ці та інші ефірні олії є у складі інших косметичних засобів нашої компанії.
Живіть повним життям не лише у квітні, а й завжди! Користуйтеся препаратами ТМ “Примафлора”, будьте здорові та наповнені енергією!
Ігор Заболотний, Scientific doctor.
Спеціально для ТМ “Примафлора”